Бейли седна на пейката и Леверкузен "спука гумите" (видео)

Тежкият мач с продължения за Купата на Германия през седмицата попречи на Байер (Леверкузен) да се представи силно срещу Херта (Берлин) и така логично се стигна до победа за столичани в среща от 22-ия кръг на Бундеслигата. Гостите се наложиха с 2:0, заради което отборът от “БайАрена” вече е извън топ 4.

“Аспирините” не можеха да разчитат пълноценно на най-силното си оръжие този сезон Леон Бейли, който имаше лека травма. По тази причина той не беше сред титулярите и се появи в игра секунди преди втория гол на Херта.

Берлинчани реализираха чрез двамата си флангови нападатели Валентино Лазаро и Саломон Калу. Първият беше точен в 43-ата минута, като ситуацията беше разглеждана от VAR заради съмнения за засада, но в крайна сметка такава не беше маркирана. В 57-ата минута централният защитник на Байе Жонатан Та допусна огромна грешка и от нея се възползва Калу, покачвайки на 2:0.

Появата на Бейли активизира атаките на Леверкузен и в 73-ата минута Кевин Фоланд стреля в гредата. По-късно обаче гредата спаси и Бернд Лено след атака на Лазаро.

За Херта това е първи успех от близо два месеца насам и зона “Европа” вече е само на 4 точки.