Марица си осигури медала след победа над Левски

Женският отбор на Марица (Пловдив) вече е сигурен медалист от НВЛ-жени. След 3:1 (25:16, 17:25, 25:17, 25:16)* като гости на Левски, шампионките вече и на теория със сигурност ще завършат редовния сезон на едно от първите две места в класирането, което според регламента означава и най-малко бронз след края на плейофите. Пловдивчанки надиграха софиянки след 88 минути игра пред 132 зрители в столичната зала Люлин, сред които и шумна агитка от Града под тепетата. Това е третата за този сезон четиригеймова победа на "жълто-сините" над "сините".

Домакините влязоха в мача много нахъсано и поведоха с 5:2, но после класата на гостенките си каза думата. При 100% еоеншсухдяш, Нася Димитрова направи пет точки от атака, включително последните две за крайното 25:16. Във втората част Мирослава Паскова се разигра в нападението на Левски. Геймът бе равностоен до 17:17, след което софиянки направиха невероятна серия от точки при сервиси на Анелия Джондрова и затвориха при 25:17.

Капитанката Радосвета Тенева поведе съотборничките си към успеха в третата част. Тя направи два аса, а с Виктория Григорова бяха почти перфектни в атака. В края на гейма отлично се включи от ъгъла и Силвия Андреева. Нейните два сервиса пробиха посрещането на противника, като при геймбол тя оформи крайното 25:17 с директна точка от линията за начален удар. Маричанки засилиха и блокадата в четвъртата част и отново дръпнаха в резултата. В края на гейма Ради Тенева направи страхотна серия от сервиси, отбелязвайки четири директни точки, включително и последната в мача за категоричното 25:16 и 3:1.

Най-резултатна в  мача стана именно Радосвета Тенева, която завърши със 17 точки, от които 6 аса за победата. За Левски най-резултатна бе Мирослава Паскова с 16 точки.

Марица вече е с 9 победи от 9 мача и 26 точки . В таблицата следват ЦСКА с 6 успеха и Берое (Стара Загора) и Левски с по 5, като и на четирите тима остава да изиграят по още три срещи до края на редовния сезон. За следващия си мач "жълто-сините" гостуват на Казанлък Волей. Изтеглената по-рано среща от последния 14-и кръг ще се проведе в зала "Багира" във вторник (13 февруари) от 18,00 часа.

*Статистика: Благовест Тодоров