Юноша на Реал изигра най-кошмарния си мач (видео)

Леганес надигра Еспаньол с 3:2 в среща от 21-ия кръг на Ла Лига. През седмицата двата тима спориха с Реал Мадрид и Барселона за Купата на Испания и се очакваше днес да са изморени, но те все пак успяха да направят интересен двубой. Срещата ще бъде запомнена с тоталния малшанс на защитника на каталунците Марио Ермосо. 22-годишният юноша на Реал Мадрид си вкара два автогола, увисна за другото попадение на съперника, а в края успя все пак да реализира и в правилната врата, но без това да стигне дори за точка.

Ермосо привлече вниманието срещу Барса в четвъртък, когато рано-рано получи жълт картон, а след това направи няколко нарушения, но реферът не посмя да го изгони.

В 11-ата минута днес той отклони силен удар и кълбото се озова в мрежата на Диего Лопес. В началото на второто полувреме съотборникът му Марк Наваро изравни. В 69-ата Ермосо не успя да покрие Мигел Гереро и Леганес пак поведе. “Папагалчетата” натиснаха и в 80-ата минута Наваро стреля в напречната греда. И в този момент на подем дойде 82-ата минута, когато Ермосо още веднъж не прецени добре положението на тялото си и след удар в него топката пак влетя във вратата на Лопес. В 88-ата бранителят на Еспаньол имаше шанс стражът на домакините Иван Куеяр да боксира топката в него за 3:2, но това беше всичко.

С тази победа Леганес се изкачи до 10-о място, а Еспаньол е 14-и. След седмица отборът на Кике Санчес Флорес го очаква нов двубой срещу Барселона.