Похвали засипаха Коутиньо след дебюта му

Филипе Коутиньо беше засипан с пожелания за бляскаво бъдеще в Барселона от треньора Ернесто Валверде и новите му съотборници, след като снощи изигра първите си минути. Барселона победи Еспаньол с 2:0 и продължи към полуфиналите в турнира за Купата на Испания.

Коутиньо е клубна покупка номер 1 на Барселона, като бяха платени 142 милиона паунда. Коутиньо смени Иниеста в 68-ата минута и беше посрещнат горещо от феновете на Камп Ноу. Той не успя да се разпише, но предложи на публиката онази магия от бразилските техничари, която се цени особено в Барса. Той даде чудесен пас на Луис Суарес за трети гол, но вратарят Пау Лопес направи невероятно спасяване и предотврати гол.

"Когато той е около наказателното поле, веднага усещаш, че има опасност за противника. Неговите дрибльорски качества и погледът при паса ще ни помогнат много. Не беше лесен мач за нас като отбор, но смятам това за добър старт. Това е само началото, ще видим какво ще стане по-нататък, заяви Валверде по повод първите минути на новото попълнение. "Коутиньо израстна много бързо и се адаптира изненадващо лесно в Барселона. Качествата му са вън от съмнение и определено е много полезен за нас, заяви легендата на Барселона Андрес Иниеста.