Лион взе втори престижен скалп, след ПСЖ разплака и Монако

Отборът на Лион взе втори престижен скалп във Франция в рамките на само четири дни. След като в неделя "хлапетата" сломиха Пари Сен Жермен с 2:1 в мач за първенството, в сряда вечер под гилотината им падна и Монако в двубой от 1/16-финалите на турнира за Купата на Франция. Лион победи като гост с 3:2 и продължава напред, но отправи и силно послание към съперника си за второто място в Лига 1.

Двата тима ще имат шанс за реванш на 4 февруари на "Луи II", когато Монако приема Лион в двубой от 24-ия кръг.

Двубоят тръгна отлично за домакините, които откриха чрез Стеван Йоветич в 13-ата минута. Бертран Траоре изравни осем по-късно. С два гола на Мариано в 25-ата и 55-ата минута гостите направиха аванса си комфортен. Опрян в стената, отборът на Монако заигра офанзивно и в 71-ата минута Рони Лопеш намали. В края Камил Глик можеше да вкара мача в продължения, но не успя,след като прати топката в гредата.