Марица без гейм срещу Страши Симеонова и Хемик в ШЛ (снимки)

Волейболният отбор на Марица (Пловдив) записа трета поредна загуба в груповата фаза на Шампионската лига за жени. Момичетата на треньора Иван Петков не успяха да вземат гейм при гостуването си на шампиона на Полша Хемик (Полице), където играе националката Страшимира Симеонова, и паднаха с 0:3 (16:25, 24:26, 12:25) в третия си мач от Група С на най-силния европейски клубен турнир, игран тази вечер пред около 3000 зрители в залата в Кошалин.

Така маричанки са на последното 4-о място в групата без нито една победа и спечелена точка до момента. Страши Симеонова и съотборничките й пък са втори с 2 победи, 1 загуба и 6 точки. В следващия 4-и кръг Марица връща домакинството на Хемик. Срещата е на 8 февруари (четвъртък) от 18,30 часа в зала "Колодрума" в Пловдив.

Това бе първи мач далеч от Пловдив за маричанки в групата, но те не успяха да се противопоставят сериозно на шампиона на Полша. След напускането на Кремена Каменова и Таня Петкова, обликът на Марица вече е доста по-различен и трудностите му се виждат във всяка нова среща в Европа.

Марица започна добре в първия гейм на срещата, но домакините от Марица бързо се окопитиха и взеха аванс, като имаха преднина на първото техническо прекъсване - 8:5, и след това продължиха да я увеличават до 16:8. Постепенно Хемик трупаше точки и без особени проблеми взе гейма с 25:16. Сервисът на Марица проработи във втората част, където играта вървеше точка за точка, като пловдивчанки успяха да дръпнат до първото техническо прекъсване с 8:5, а след това увеличиха разликата до 10:6. Опитният тим на Хемик не позволи да се стигне до по-сериозно откъсване, направи четири поредни точки и изравни резултата. Домакините взеха точка аванс на второто техническо прекъсване - 16:15. Почти до края Хемик водеше, но страхотни моменти за Марица помогнаха да изравни при 22:22. Двата тима се "захапаха", но все пак домакините измъкнаха гейма след 26:24. Пораженческото начало на третия гейм до голяма степен реши нещата. Хемик стартира с 8:2, а след това отново увеличаваше разликата. Накрая шампионът на Полша спечели с разгромното 25:12 след ас на Страши Симеонова, а с това и мача с 3:0.

Най-резултатна за Марица бе Симона Димитрова с 11 точки (2 аса, 35% ефективност в атака и 21% позитивно посрещане). От друга страна Страшимира Симеонова се отчете с 4 точки (1 блок и 2 аса) за успеха на домакините. Най-полезни за Хемик пък бяха Катаржина Зарослинска-Крол (3 блока и 44% ефективност в атака) и Наталия Менджик (1 блок, 2 аса, 50% ефективност в атака и 52% позитивно посрещане) със 17 и 15 точки за победата.

ХЕМИК (ПОЛИЦЕ, ПОЛША) - МАРИЦА (ПЛОВДИВ, БЪЛГАРИЯ) 3:0 (25:16, 26:24, 25:12)
ХЕМИК: Сладяна Миркович 1, Катаржина Зарослинска-Крол 17, Малвина Смажек 13, Наталия Менджик 15, СТРАШИМИРА СИМЕОНОВА 4, Стефана Велкович 8 - Александра Кжос-либеро
Старши-треньор: ЯКУБ ГЛУШАК
МАРИЦА: Лора Китипова 4, Шейна Джоузеф 4, Десислава Николова 6, Симона Димитрова 11, Нася Димитрова 5, Виктория Григорова 6 - Ивелина Монова-либеро (Силвия Андреева, Мирела Шахпазова, Жана Тодорова-либеро)
Старши-треньор: ИВАН ПЕТКОВ.