Колеблив Зверев предоля първия кръг, Раонич не успя

Поставеният под номер 4 Александър Зверев се класира за втория кръг на Откритото първенство на Австралия, но показа доста колеблива игра. Той победи италианеца Томас Фабиано с 6:1, 7:6(5), 7:5. Следващият съперник на 20-годишния германец ще е сънародникът му Петер Гойовчик.

Зверев бе убедителен в първия сет, но трябваше да прави обрати във втората и третата част, когато на два пъти Фабиано сервираше за спечелване на сета. Четвъртият в света успяваше да повиши нивото на играта си в тези моменти и да приключи мача в три сета. Той завърши срещата с 47 печеливши удара и 17 аса, но му трябваха 2 часа и 22 минути, за да стигне до успеха.

Завръщането на бившия номер 3 в света Милош Раонич не върви по план. Канадецът отпадна в първия кръг в Мелбърн след загуба от Лукаш Лацко с 7:6(5), 5:7, 4:6, 6:7(4). Това е най-ранното му отпадане на турнир от Големия шлем от "Ролан Гарос" през 2011 г.

Раонич имаше проблеми с контузия в края на миналия сезон, а от началото на този допуска втора загуба. Милош игра на четвъртфиналите в Австралия последните три години, но днес силният му сервис не бе достатъчен. Той вкара 36 аса, но не успя да се противопостави на прецизността и доброто движение по корта на Лацко.

За втория кръг се класираха още номер 7 в схемата Давид Гофен, Сам Куери и Фернандо Вердаско. Гофен загуби първия сет от квалификанта от Германия Матиас Бахингер, но успя да обърне мача до крайното 6:7(3), 6:3, 6:2, 6:4. Белгиецът ще се изправи срещу Жулиен Бенето (Франция) в следващия си мач. Куери спечели с 6:3, 6:4, 6:2 срещу испанеца Фелисиано Лопес,а 34-годишният Фернандо Вердаско се справи със сънародника си Роберто Баутиста Агут, поставен под номер 20, като го победи с 6:1, 7:5, 7:5.