Левски Лукойл укроти Черно море и гледа към полуфинал (галерия)

Претендент №1 за спечелването на Купата на България по баскетбол Левски Лукойл направи голяма крачка към класиране за полуфиналите, след като в първи мач от четвъртфиналите надигра като домакин варненския Черно море Тича с 83:63 (22:20, 12:19, 27:16, 22:8).
Левски Лукойл - Черно море@@@
В първия си домакински мач след обединието с Лукойл Левски изигра слабо първо полувреме, но с отлична игра през второто направи реванша почти безинтересен. На почивката "моряците" водеха с 39:34, но след нея по-голямата класа на домакините си каза думите. Играчите на Константин Папазов направиха пълен обрат още до края на третата четвърт, а в последната нанесоха и финалния си удар.
Христо Николов отбеляза 17 точки за победителите, Павлин Иванов завърши с 14, а с 12 остана центърът Кийт Клантън.

За Черно море Цветослав Острев завърши с 22 точки, докато Симеон Илиев прибави 11.