Женско първенство по футбол: НСА - Пирин 2:0

Балкан с голяма крачка към полуфиналите

Балкан (Ботевград) направи голяма крачка към класиране за полуфиналите в турнира за Купата на България. Това се случи след победа с 83:54 като гост в съседен Правец, където съперник на водения от Небойша Видич отбор бе младата гвардия на местния Академик, останал без сериозния си спонсор Лукойл миналата седмица.

Интрига имаше само в началото на двубоя, когато домакините успяха да окажата съпротива на ботевградчани и след 4 минути водеха с 10:11. Гостите обаче затвориха частта със серия от 11-2, започнала при резултат 13:13, а след това само увеличаваха разликата, която бе 41:30 на полувремето, а в третата четвърт всичко окончателно бе решено и Балкан водеше с 65:39 преди финалната четвърт. Най-голямата разлика в полза на балканци достигна 34 точки малко преди края на двубоя, а сирената в Правец прозвуча при 83:54 в полза на съседите от Ботевград.

Игор Кесар с 18 точки бе най-резултатен за победителите, Радослав Кочев вкара 12, а Дейвид Хоутън и ДиВон Уошингтън се отчетоха с по 11 всеки.

Александър Милов със 17 и Иван Алипиев с 14 се отличиха за домакините.

Реваншът от тази четвърфинална двойка е на 17 януари в “Арена Ботевград”.

АКАДЕМИК - БАЛКАН 54:83 (15:24, 15:17, 9:24, 15:18)

АКАДЕМИК: Лъчезар Димитров 5, Иван Алипиев 14, Николай Иванов, Александър Милов 17, Цветомир Чернокожев 8 (Георги Дамянов, Красимир Димитров 3, Марио Мирчев, Марин Маринов 2, Мартин Мандалски, Николай Михайлов 5, Камен Пенчев)

БАЛКАН: Александър Илиев 7, Павел Иванов 10, Здравко Христов 2, ДиВон Уошингтън 11, Игор Кесар 18 (Радослав Кочев 12, Румен Василев 5, Венцислав Петков 7, Дейвид Хоутън 11, Иван Йолов, Аристидис Папатеодору)