Себастиан Льоб е аут от рали Дакар

Себастиан Льоб е аут от рали Дакар

Пилотът на Peugeot Себастиан Льоб поднесе най-голямата изненада до момента на рали Дакар 2018 и приключи участието си още в петия ден от рали маратона. Французинът и дългогодишният му навигатор Даниел Елена заемаха втората позиция в генералното класиране, а вчера спечелиха четвъртия етап. Днес те стартираха първи, но след по-малко от 3 километра заседнаха в пясъчните дюни между Сан Хуан де Маркона и Аркуипа.

След половин час те отново потеглиха, но за кратко. Екипажът отново спря и загуби над два часа, докато чака помощ. В крайна сметка такава дойде, но навигаторът на Льоб получи силни болки в опашната кост и те взеха решението да се оттеглят от тазгодишното издание.

Съотборникът на Льоб Стефан Петерханзел остава лидер, а на втората позиция с изоставане от половин час се движи Карлос Сайнц, също с 3008DKR Maxi.

Следвай ни:

Добави коментар

Като регистриран потребител имате достъп до всички налични функционалности.Вход / Регистрация

Анонимен потребител

Чрез тази опция вашите коментари ще излизат публикувани като 'Анонимен', а част от фунцкионалносите може да не са достъпни.
1 Коментара
avatar
SexyKiska17
.11/6/2025
😍🥰 Искаш ли да си намериш жена за една нощ?? Влез в 👉 17X.FUN
Харесай
Отговори (0)

Още от Моторни спортове

Виж всички