Ливърпул допусна първи гол на "Анфийлд" от февруари, но въпреки това излезе с едни гърди пред Ман Сити (видео)

Ливърпул разби с 4:1 Кардиф Сити на "Анфийлд", благодарение на което се изкачи еднолично на първо място във временното класиране на Премиър лийг поне до понеделник вечерта, когато Манчестър Сити гостува на Тотнъм. Мохамед Салах (10'), Садио Мане (66', 87') и Джердан Шакири (84') се разписаха за мърсисайдци, които допуснаха първи гол на свой терен в първенство от февруари насам. Той бе отбелязан от Калъм Патерсън (77'), но само мотивира домакините за последните десетина минути.
Юрген Клоп бе направил три промени в сравнение с двубоя с Цървена звезда през седмицата. Деян Ловрен и Алберто Морено стартираха вместо Джо Гомес и Андрю Робъртсън. Адам Лалана бе предпочетен пред Джердан Шакири за началото. Фабиньо запази своето място, което означаваше, че  започна за първи път като титуляр в Премиър лийг. Наби Кейта и Джордан Хендерсън пропуснаха и този двубой заради контузии. С капитанската лента за втори пореден път бе Вирджил ван Дайк.

Контузеният Хари Артър бе заменен от Джуниър Хойлет в състава на Кардиф.

Още в десета минута мърсисайдци пробиха защитния вал на уелския тим. Центриране отдясно не бе изчистено добре от отбраната на Кардиф, топката стигна до Мане, който се обърна и стреля, но ударът му бе блокиран. Жоржиньо Вайналдум направи добавка, но и неговият шут бе блокиран. Третият опит бе за Салах, който стреля силно от малък ъгъл. Египтянинът не сбърка, вкарвайки 51-вия си гол за Ливърпул.

Три минути след това Ван Дайк засече с глава центриране от дълбочина на Салах, но топката срещна далечната греда. В 15-та минута Мане изведе Салах зад отбраната на гостите след грешка при изнасянето на топката, но Етеридж излезе извън наказателното поле и спаси.
До почивката Ливърпул не успя да материализира превъзходството си с нов гол. В добавеното време Лалана засече с глава центриране на Морено отляво, но Морисън изчисти от голлинията.

Гостите продължаваха единствено да се защитават дълбоко в своята половина, като полувремето завърши с 85% притежание на топката от мърсисайдци.
В 52-рата минута Кардиф изненадващо прати топката във вратата на Алисон след статично положение. Попадението обаче правилно бе отменено заради засада на Шон Морисън, който свали с глава след центрирането от фаул.
В 61-вата минута в игра се появи Шакири, който замени Лалана. Пет минути след това Мане удвои резултата. Сенегалецът получи от Морено в наказателното поле, пребори се с трима бранители на Кардиф и стреля много силно по диагонала - 2:0.
В 77-ата минута Кардиф намали резултата с голяма доза късмет. Центриране на Хойлет отдясно рикошира в крака на Ван Дайк и така се озова на пътя на Патерсън, който изпревари Алисон и вкара отблизо. Това бе първи гол, който Ливърпул допусна на "Анфийлд" в Премиър лийг от февруари насам.
В 84-ата минута Шакири сложи логичната точка на спора, след като получи много добро подаване от Салах, финтира един бранител и стреля технично в ъгъла - 3:1. Три минути след това Салах записа втора асистенция. Мане подхвана атаката от центъра, пусна към египтянина и тръгна на скорост. Салах му върна пред наказателното поле, а Мане копна технично топката за 4:1.

Ливърпул има 26 точки след 10 изиграни срещи. Въпреки загубата Кардиф остава над чертата с актив от пет точки и малко по-добра голова разлика от Фулъм.