Анжи изненада с първа победа като гост (видео)

Отборът на Анжи прекъсна серията си от 6 последователни загуби в Премиер лигата и спечели с 1:0 гостуването си на Динамо (Москва). Единственото попадение на "Химки Арена" отбеляза Андрес Понсе в 49-ата минута. В самия край на срещата динамовци можеха да стигнат до равенството, но Евгений Луценко пропусна дузпа.

Динамо беше абсолютен фаворит за трите точки. Столичани имаха само една загуба в първите 7 кръга и се надявах с евентуален успех да се доближат до лидерите в класирането. Първата опасност обаче беше пред тяхната врата. Павел Долгов се оказа на добра позиция, но не взе правилното решение и прати топката в аут. Малко по-късно вратарят на Анжи Юрий Дюпин попречи на Кирил Панченко да открие резултата.
Решението на наставника на гостите Магомед Адиев да заложи на двама нападатели определено се оказа изненада за Динамо. Долгов и Понсе създадоха доста неприятности на бранителите в синьо, но до почивката гол не падна. Най-близо до попадение за домакините беше бившият левскар Жоазиньо, но Дюпин изби в корнер.

В 49-ата минута Владислав Кулик подаде на Понсе и венецуелецът с техничен удар простреля Антон Шунин. В 54-ата Луценко стреля силно по диагонала, но отново Дюпин реагира блестящо. След час игра Евгений Марков засече центриране от левия фланг, но прати топката над гредата.

В 87-ата минута и гредата спаси Анжи, а в самия край на редовното време Дмитрий Белоруков извърши нарушение в наказателното поле и даде шанс на бившия си тим да изравни. Дузпата изпълни Луценко, но героят на Анжи Дюпин усети посоката на удара и "закова" топката.

В класирането Анжи вече е на 14-о място с 6 точки, а Динамо заема 7-а позиция с актив от 10 пункта.