Най-интересното от деветия кръг във Втора лига - резултати, голмайстори и класиране

Дългоочакваното дерби на стадион "Огоста" между Монтана и Арда (Кърджали) този уикенд не излъчи победител. След 90 минути игра и без отбелязан гол двете селекции си поделиха по една точка. Тя обаче едва ли ги радва, тъй като, след победата на лидера Царско село с 2:0 като гост на Добруджа, вече изостават на цели седем точки от него. В момента столичният клуб е на първата позиция с актив от 24 точки, като монтанчани и кърджалийци са далеч назад със 17.

Другият голям печеливш след изиграването на срещите от деветия кръг във Втора лига се оказа четвъртият голям фаворит за промоция в елита - ЦСКА 1948. Момчетата на Петко Петков победиха много трудно с 2:1 като гост коравия състав на Пирин (Благоевград) и вече са само на точка от втората позиция.

87 Пирин - ЦСКА 1948
Поводи за радост имаше още един тим от София - легендарният Локомотив. След пет мача без победа, в "Надежда" най-накрая си припомниха какво е да грабнат пълния комплект точки в една среща. Това се случи след 2:0 над дебютанта Кариана (Ерден). Край на негативната си серия сложи и Черноморец (Балчик), който победи с 1:0 като домакин Ботев (Гълъбово).
53 Локомотив (София) – Кариана (Ерден)

В последните два двубоя от кръга, играни днес, дубълът на Лудогорец изпусна в последните секунди победата като домакин на Поморие (2:2), а Локомотив (Горна Оряховица) надви трудно с 1:0 у дома Струмска слава (Радомир).