Очаквайте в 15:00 Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16)

Късни голове спряха пропадането на Локо (Москва)

Шампионът Локомотив (Москва) записа едва трета победа от началото на сезона в Русия. След като в средата на седмицата се измъкна след продължения за Купата на Русия срещу Балтика, днес отборът на Юрий Сьомин отново взе своето в края на двубоя. Срещу гостуващия Ахмат "железничарите" се наложиха с 2:0, а попаденията на Мануел Фернандеш и Риафт Женалетдинов паднаха в последните 10 минути.

Победата прати Локо на 6-о място в класирането с актив от 12 точки, а Ахмат е 9-и с 11 точки.
Големият проблем за Сьомин преди мача на "РЖД Арена" беше контузията на Фьодор Смолов. Заради травма от групата отпадна и Игор Денисов, а героят от визитата на Балтика Едер получи титулярно място.

През целия мач Локомотив имаше инициативата, но трудно стигаше до чисти положения. Чак в 81-ата минута феновете на домакините се зарадваха. Едер се пребори с трима защитници, но не можа да стреля. Отскочилата топка обаче попадна на крака на Фернандеш и португалският национал не сбърка.

В добавеното време резервта Жемалетдинов преодоля Ризван Уциев и с прецизен удар не даде шанс на вратаря Евгений Городов - 2:0.

В следващия кръг Локомотив ще играе столично дерби с ЦСКА (Москва), а на Ахмат предстои домакинство на Анжи.