Арсенал (Тула) с Жоро Костадинов се класира напред за Купата на Русия

Пълни 90 минути изигра българският национал Георги Костадинов при успеха на Арсенал (Тула) с 2:1 над Сахалин (Южно-Сахалинск) в среща от 1/16-финалите за Купата на Русия. Гостите от Тула играха в схема 4-3-3, а българският национал игра като десен полузащитник в средата на терена.

Арсеналци поведоха още в 11-ата минута. Игор Горбатенко стреля в долния ъгъл, вратарят на третодивизионния отбор отби, но при добавката първи беше Абдул Кадири Мохамед, който не пропусна - 0:1. След това отборът от Тула продължи да контролира събитията на терена, а в 29-ата минута стигна до втори гол.

Отново Горбатенко беше в ролята на асистент, след като центрира от корнер, а Максим Беляев с глава отклони топката в мрежата. В 64-ата минута Георги Костадинов отлично пресече пас на противника и опита да подаде на Еванс Кангва, но вратарят на Сахалин изпервари нападателя на гостите.

Пет минути по-късно домакините върнаха един гол чрез Гаглоев, а само след още 7 отново Костадинов беше близо до гол, но ударът му по диагонала премина покрай гредата.

В следващия кръг Арсенал (Тула) приема Ахмат, който елиминира след дузпи втородивизионния СКА-Хабаровск. В редовното време и продълженията резултатът беше 3:3, а при 11-метровите удари по-точни бяха гостите от Грозни.

Срещата между Арсенал и Ахмат ще се играе на 31-и октомври или 1-и ноември.