Човекът за важните голове отново спаси Локо (Москва)

Шампионът Локомотив (Москва) се размина с ранен провал в турнира за Купата на Русия. "Железничарите" бяха на три минути от отпадането при гостуването си на втородивизионния Балтика, но Едер се разписа с акробатичен удар за 2:2, а в продълженията Антон Миранчук вкара гола на победата за Локо.

Едер рядко е титуляр, но именно той реализира "шампионския" гол през миналия сезон, а година по-рано донесе на Португалия европейската титла във финала срещу Франция.

Иначе Алан Касаев откри за Балтика в 28-ата минута, като наказа бившия си тим, но в 37-ата минута Алексей Миранчук изравни. След почивката Руслан Магал заби второ попадение за домакините от Калининград, но те не успяха да задържат преднината си.

Динамо (Москва) имаше по-лесна задача срещу друг столичен тим - Торпедо. Динамовци спечелиха с 1:0 благодарение на точен изстрел на Евгений Марков от дузпа в 34-ата минута. Нарушението беше на Артьом Самсонов срещу самия Марков.

В следващия кръг "бяло-сините" ще се срещнат Рубин. Казанци се измъчиха с втородивизионния Химки и в редовното време мачът завърши без голове, но в първото продължение автогол на Александър Рязанцев си вкара автогол и класира напред бившия си отбор, с който два пъти стана шампион.

До дузпи се стигна в двубоя между Нижний Новгород и Уфа. След 0:0 в редовното време и продълженията, по-здрави нерви при дузпите показаха домакините, а фаталният пропуск за Уфа направи Вячеслав Кротов.