Шалке 04 докопа първи точки в Бундеслигата

Изпадналият в нокдаун тим на Шалке 04 намери сили да се надигне и спечели първите си точки за новия сезон в Бундеслигата. “Кралскосините” надделяха с 1:0 над Майнц 05 у дома в среща от шестия кръг и така сложиха край на серията си от загуби.
Алесандро Шьопф вкара единствения гол още в 11-ата минута, като се възползва от центриране на Йевген Коноплянка. През второто полувреме украинският футболист удари и греда.

На няколко пъти Шалке беше близо до втори гол, но той така и не падна. Не падна обаче и попадение в мрежата на Ралф Феерман, макар към края на срещата гостите да имаха две добри възможности.

След добрия старт на шампионата за “05” това е трети пореден двубой без победа, с което той остава с 8 точки на своята сметка.

В сряда “миньорите” от Гелзенкирхен гостуват на Локомотив (Москва) в мач от Шампионската лига.