Арда не успя да спре Черно море по пътя към 1/8-финалите за Купата на България

Отборът на Черно море се класира за 1/8-финалите за Купата на България. Играчите на Илиан Илиев постигнаха труден успех с 1:0 над Арда (Кърджали). Победното попадение за “моряците” на стадион “Арена Арда” реализира Мехди Фенуш.

Двубоят започна по-добре за гостите, но футболистите на Илиан Илиев не успяха да създадат нито едно чисто голово положение до 38-ата минута, когато Георги Илиев опита да изненада стража на домакините, но опитът на халфа на “моряците” не успя да намери целта.

Натискът на Черно море даде резултат в 51-ата минута, когато Мехди Фенуш се разписа в мрежата на Иван Караджов. До края на сблъсъка единствената интересна ситуация на стадион "Арена Арда" бе червеният картон за "моряците" в 78-ата минута. Това върна интригата в сблъсъка, но домакините не успяха да се възползват от предимството си и да стигнат до гол в мрежата на Георги Китанов.
АРДА - ЧЕРНО МОРЕ 0:1

0:1 Фенуш (51')