Отново шок в Русе! Холандия взе скалпа и на Франция (видео + галерия)

Националният волейболен отбор на Холандия продължава с невероятното си представяне на Световното първенство в Италия и България. След като вчера биха олимпийския шампион Бразилия, тази вечер "лалетата" взеха скалпа и на финалиста от Лигата на нациите Франция, след като направиха страхотен обрат от 0:2 до крайното 3:2 (23:25, 19:25, 25:21, 25:23, 15:13) в 4-ия си мач от Група В, игран в пълната зала "Арена Монбат" в Русе.

55 Холандия - Франция 3:2

Така Холандия е на второ място във временното класиране в групата с 3 победи, 1 загуба и 8 точки и вече е сигурен за втората фаза на шампионата. "Петлите" пък са 3-и с 2 победи, 2 загуби и също с 8 точки. Утре (17 септември) холандците ще играят срещу слабака Египет от 17,00 часа, докато Франция ще почива.

Холандците тръгнаха много силно в първия гейм и бързо поведоха с 10:3 благодарение на капитана си и диагонал Нимир Абдел-Азиз. След това Франция успя да стабилизира посрещането си и постепенно да изравни при 18:18. "Лалетата" отново дръпнаха с 22:19 след няколко добри флот сервиса, но водени от звездата си Ървин Нгапет "петлите" направиха страхотен обрат за крайното 25:23. Холандия започна да прави много грешки във втората част, което позволи на момчетата на Лоран Тили да контролират играта и да поведат с 2:0 след спокойно 25:19.

Холандия заигра по-добре в третия гейм и с добра игра на блокада и сервис поведе с 16:10 и 20:15. Франция се върна в частта, като намали до 21:22 чрез влезлите като резерви Антоан Бризар и Жан Патри, но в крайна сметка "лалетата" намалиха изоставането си на 1:2 гейма след 25:21 и два страхотни блока на Михаел Паркинсон. В четвъртата част играта беше напълно равностойна и битката бе за всяка точка, но все пак холандците стигнаха до тайбрек след 25:23. Петия решителен гейм тръгна отново равностойно до размяната на полетата, след което Холандия поведе с 13:10, за да се поздрави с крайната победа с 15:13 и 3:2.

Фантастичен мач за Холандия изигра Нимир Абдел-Азиз, който заби 31 точки (4 аса, 1 блок и 57% ефективност в атака) за победата. За французите Стефан Бойер (4 блока, 1 ас и 59% ефективност в атака) и Ървин Нгапет (1 блок и 59% ефективност в атака) реализираха 21 и 17 точки, но и това не бе достатъчно за победа.

ХОЛАНДИЯ - ФРАНЦИЯ 3:2 (23:25, 19:25, 25:21, 25:23, 15:13)