Ботев (Пд) загуби от Монтана в контрола

Отборът на Ботев (Пловдив) падна с 1:2 от Монтана в контрола, с която "жълто-черните" запълниха в паузата на първенството в Първа лига. Двубоят се игра на централния терен на клубната база в "Коматево". Старши треньорът Николай Киров използва проверката, за да види в игра и някои от младите футболисти от отбора до 19 години.

В спаринга участие не взеха ангажираните с мъжкия, младежкия и юношеските национални отбори на България Тодор Неделев, Серкан Юсеин, Антонио Вутов, Кристиан Добрев и Станислав Шопов. За първи път след близо два месеца отсъствие в игра се завърна защитникът Димитър Пиргов.

Приятелският мач започна с ранен гол на Владислав Мисяк, който вкара със силен шут в близкия ъгъл на Иван Чворович. "Канарчетата" пропуснаха три чисти ситуации за изравнително попадение преди почивката, като неточен мерник показаха Васил Шопов, Густаво Афонсо и Стивън Петков. Нападателят на Монтана Атанас Илиев също пропусна да увеличи аванса на своя отбор, след като бе спрян от Иван Чворович, останал очи в очи с вратаря на Ботев.

Вторият гол за заемащия третото място във Втора лига противник падна в началото на втората част, когато Димитър Георгиев реализира дузпа, отсъдена за фаул на Филип Филипов в наказателното поле.
Ботев успя да намали резултата след автогол на Иван Михов. Добра бразилска комбинация по десния фланг между Диого Кампос и Густаво Афонсо завърши с остро ниско центриране на метър пред голлинията към очакващия топката на празна врата Стивън Петков, но точно преди голаджията на "жълто-черните" да подложи крак и да вкара, това направи капитанът на Монтана.

Пет минути преди края се стигна до куриозна ситуация. Резервният вратар на Ботев Мартин Димитров получи директен червен картон за удар без топка срещу нападател на гостите, който опита да го прехвърли при спряна игра. Поради липсата на опции и след бърза договорка между двата щаба на вратата на "канарчетата" до края на мача застана един от вратарите на Монтана.