Ница изтръгна трите точки от Лион

Отборът на Ница си тръгна доволен от гостуването на Лион на старта на четвъртия кръг на френската Лига 1. Гостите от Лазурния бряг спечелиха с 1:0 и записаха първи успех за сезона, като спряха Лион от атаката на първата позиция в класирането, която можеха да заемат макар и временно преди изиграването на останалите срещи от кръга.
Успехът на Ница донесоха нападателят Ален Сен-Максимен с попадението си в 51-ата минута, което беше и единственият удар на "орлетата" в очертанията на вратата, както и стражът Валтер Бенитес, който отчая нападателите в бяло. Той отрази цели девет удара в очертанията на рамката, а общо футболистите на Лион отправиха 29 изстрела, което е рекорд за Лига 1.