Милан покоси Рома в последната секунда в мач с два отменени гола (видео)

Милан постигна първата си победа за новия сезон Серия "А", след като надигра Рома с 2:1 в домакинството си от 3-ия кръг на "Джузепе Меаца". "Росонерите" обаче стигнаха до успеха по най-драматичния начин с гол в последната минута на добавеното време. Франк Кесие откри резултата в 40-ата минута, но Федерико Фасио изравни в 60-ата. Героят за домакините стана Патрик Кутроне, който в 95-ата минута успя да донесе успеха на своя тим за крайното 2:1.

Голяма роля в срещата имаше и системата ВАР, заради която бяха отменени два гола на Гонсало Игуаин за Милан и на Стивън Нзонзи за гостите. И в двата случая обаче съдията взе правилните решения, тъй като аржентинецът бе в засада, а французинът игра с ръка при своето попадение.

Дженаро Гатузо заложи в този двубой на Джанлуиджи Донарума на вратата и Давиде Калабрия, Матео Мусакио, Алесио Романьоли и Рикардо Родригес пред него. Лукас Билия, Франк Кесие и Джакомо Бонавентура бяха тримата в средата на терена, а в предни позиции действаха Сусо, Хакан Чалханоолу и Гонсало Игуаин.

За Рома пък на вратата започна Робин Олсен и пред него Иван Маркано, Федерико Фасио и Костас Манолас бяха триото в отбрана. Александър Коларов и Рик Карсдроп дейстаха като халф-бекове, а Даниеле Де Роси и Стивън Нзонзи движеха играта в средата на терена. В предни позиции пък започнаха Хавиер Пасторе, Един Джеко и Патрик Шик.

Първият точен удар в мача бе отправен от Чалханоолу от фаул в 9-ата минута. Той обаче бе твърде слаб, за да затрудни вратаря Олсен, който без проблем улови.

В 15-ата минута Калабрия бе изведен зад защитата, но от отлична позиция стреля над напречната греда и пропуснада открие резултата.

В 17-ата позиция Игуаин нахлу в наказателното поле отляво, нагласи се на стрелкова позиция и отправи удар, който премина до гредата.

В 27-ата минута Сусо отправи мощен далечен шут и отново Робин Олсен бе последна преграда пред гола с блестящо спасяване.

В 35-ата минута Патрик Шик получи хубаво центриране и отправи удар с глава, но твърде слаб и в ръцете на вратаря.

В 40-ата минута Родригес бе изведен в наказателното поле и успя да овладее топката на аутлинията. След това швейцарецът се обърна и центрира успоредно на голлинията към Франк Кесие на далечната греда, който отблизо вкара за 1:0.

Първият шанс за втората част бе на сметката на Рома. Джеко стреля технично извън границите на пеналта и топката премина опасно близо до гредата.

В 60-ата минута при едно центриране от корнер първо Донарума не изби добре топката, която попадна в противников играч, последва разбъркване в наказателното поле и накрая Федерико Фасио бе най-съобразителен да стреля във вратата за 1:1.

Само минута по-късно Милан организира прекрасна атака, Игуаин бе изведен на скорост и прати топката във вратата, но малко по-късно голът бе правилно отменен след намесата на ВАР, като се видя, че аржентинецът е бил в засада.

В 66-ата минута Чалханоолу получи в пеналта и стреля силно, но Олсен спаси. В 70-ата минута и Рикардо Родригес получи шанс да обстрелва вратата, но шутът му попадна в ръцете на Олсен.

В 75-ата минута Игуаин пробва удар от дистанция, който премина над напречната греда.

В 80-ата минута Стивън Нзонзи успя да отбележи за Рома след едно разбъркване след корнер. Повторениято обаче показаха, че французинът си е помогнал с ръка при овладяването на топката и съдията получи помощ от ВАР и отмени попадението.

В добавеното време Джеко напредна с топка в крака и отправи удар по земя, който обаче не бе в очертанията на вратата. Минута по-късно пък Патрик Кутроне стреля с глава след корнер, но в ръцете на вратаря.

Така изглеждаше, че мачът ще приключи без победител, но в 95-ата минута Рома сбърка при изнасянето на топката, Калабрия отне и подаде на Игуаин, който с прекрасен пас разсече защитата на Рома и намери Кутроне на стрелкова позиция в пеналта, а той не сгреши за крайното 2:1.

По този начин Милан взе първите си три точки и излезе на 11-ото място, като е и с мач по-малко. Рома пък допусна първа загуба и се намира на 7-ата позиция с 4 спечелени точки.