Игуаин отново не стигна на Милан, "росонерите" се издъниха в 91-ата минута (видео)

Отборът на Милан изпусна победата в 91-ата минута при домакинството си на Аталанта от 5-ия кръг на Серия "А". "Росонерите" водеха с 2:1 на Аталанта, но допуснаха изравняване, като във втори пореден мач взимат само една точка. Гонсало Игуаин откри головата си сметка на "Сан Сиро" с екипа на домакините още във втората минута. Алехандро Гомес изравни в 54-ата минута, но Джакомо Бонавентура върна преднината на "червено-черните" в 61-ата минута. Резервата Емилиано Ригони оформи крайното 2:2 в 91-ата минута.

Преди това гол на Бонавентура беше отменен с ВАР в 20-ата минута, а два пъти и гредите помогнаха на гостите. Първо при удар на Бонавентура в 39-ата минута, а след това в 87-ата минута след изстрел на Игуани. Таранът вкара трети пореден гол за една седмица, но подобно на дебютното му попадение срещу Каляри, отборът спечели само точка.

Съставът на Аталанта пък продължи положителната си серия срещу именития си противник, като в 7 поредни мача няма поражение, а в последните 10 мача грандът от Милано има едва един успех.

Наставникът на домакините Дженаро Гатузо бе направил цели девет промени в стартовия състав от победата с 1:0 над Дюделанж преди няколко дни в Лига Европа. Единствено капитанът Алесио Романьоли и голмайсторът Гонсало Игуаин отново излязоха от първата минута. Именно аржентинецът отбеляза попадението в Люксембург, а също така откри головата си сметка преди седмица в гостуването на Каляри (1:1). Деветката търсеше първи гол пред новите си тифози, който дойде след 100 секунди.

Джанлуиджи Донарума се завърна на вратата, а Давиде Калабрия, Матео Мусакио, Романьоли и Рикардо Родригес действаха в защита. Франк Кесие, Джакомо Бонавентура и Лукас Билия бяха халфовете, докато Сусо и Хакан Чалханоглу партнираха на Игуаин.

Така Гатузо заложи на същите 11, които стартираха титуляри при равенството (1:1) в Сардиния.

"Росонерите" имат четири точки от три мача, както и един отложен сблъсък с Дженоа. Съставът на Аталанта, който записа две поредни загуби в калчото, пристигна в Милано с амбиция да прекъсне черната си серия в първенството, срещу един от съперниците, против които играе успешно последните години. Бергамаските са в серия от шест поредни мача без загуба срещу Милан, като миналата година спечелиха с 2:0 на "Сан Сиро". В последните  си шест гостувания "нерадзурите" са спечелили три пъти в Милано, два пъти завършват наравно, а "червено-черните" имат един успех - през 2014 година.

Треньорът на гостите Джан Пиеро Гасперини направи

две промени от поражението с 0:2

от СПАЛ. Бившият играч на "росонерите" Марио Пашалич и Муса Бароу смениха Емилиано Ригони и Дуван Сапата. Останалите футболисти бяха Пиерлуиджи Голини на вратата, Андреа Масиело, Хосе Луис Паломино, Рафаел Толой, Робин Госенс, Тимоти Кастане, Мартин де Роон, Ремо Фрюлер и Алехандро Гомес.

35 Милан - Аталанта

Двубоят започна отлично за домакините, които поведоха във втората минута. Това стана след красиво попадение на Игуаин. Аржентинецът засече от въздуха центриране на Сусо и откри головата си сметка пред своите нови тифози, след като вече имаше две попадения далеч от Милано. Деветката вкара в 93-ата секунда, като това е най-бързия гол за Милан в Серия "А" от пет години, подобрявайки с 18 секунди постижението на Съли Мунтари от октомври 2013 година, когато вкара във вратата на Ювентус.

В 20-ата минута Бонавентура вкара гол с глава, но попадението беше отменено поради засада с помощта на ВАР. При най-добрата възможност за гостите преди почивката Пашалич се размина на сантиметри с гола. Халфът не уцели вратата на Донарума с глава от един метър.

Греда спаси бергамаските в 39-ата минута, когато Бонавентура стреля с глава. Секунди преди края на първата част Кесие беше изведен отлично от Игуаин, но полузащитникът пропусна да удвои.

На почивката Сапата и Ригони влязоха за сметка на Пашалич и Бароу. Това даде резултат, тъй като Аталанта започна да играе по-активно. Именно Сапата беше близо до гол, но Донарума спаси. Вратарят обача капитулира в 54-ата минута, когато Гомес засече центриране на Сапата и от няколко метра изравни.

Домакините имаха късмет и бързо си върнаха преднината в 61-ата минута. Сусо отново проби добре отдясно и центрира остор, а връхлитащият Бонавентура прати топката в близкия ъгъл за 2:1. Попадението бе негово второ през сезона.

Игуаин и Голини се сблъскаха лошо в 64-ата минута, като трябваше лекарите на двата щаба да влизат на терена, а южноамериканецът получи и жълт картон.

Донарума трябваше да спасява в 82-ата минута, докато деветката на домакините се размина с втори гол в 87-ата минута, когато удари дясната греда.

Последните минути Аталанта натисна и търсеше изравняване. Донарума излезе лошо в 88-ата минута, но Родригес изби на голлинията и запази преднината на Милан.

Това обаче продължи само две минути, тъй като в 91-ата минута Ригони вкара за 2:2. Защитата на Милан проспа поредното центриране, като Сапата стреля, Донарума спаси, но Ригони от два метра прати топката в мрежата при добавката. Домакините искаха засада, но такава нямаше.

Така "росонерите" отново се издъниха срещу Аталанта, като останаха с една победа в последните 10 мача с този противник. Освен това момчетата на Гатузо имат само пет точки от четири мача. Такъв актив имат и футболистите на Гасперини, но от пет двубоя.

На "росонерите" предстоят две гостувания на Емполи и Сасуоло през следващата седмица, докато "нерадзурите" приемат Торино и гостуват на Фиорентина.