Славия даде сериозен отпор на резервите на Лудогорец, “орлите” загубиха нови точки (видео+галерия)

Отборите на Славия и Лудогорец завършиха 0:0 в мач от шестия кръг на Първа лига. Българският шампион игра с резервите. Мачът започна с едноминутно мълчание в памет на жертвите, които загинаха в катастрофа край Своге.
Слабата продукция, която изнесоха двата тима, едва не приспа футболиния запалянко.

В първите минути на срещата Лудогорец взе инициативата и създаде няколко опасности, но нито едно положение не бе 100 процентово. Най-критичният момент бе в 18-ата минута, когато Якуб Шверчок стреля от удобна позиция с глава, но топката мина далеч от гредата.

Няколко минути по-късно Славчо Шоколаров се озова на стрелкова позиция, но прати топката в трибуните.

До края на първата част не се случи нищо интересно. Двата отбора играха бавно, допускаха доста непредизвикани грешки и нямаха никаква идея как да превземат противниковата врата. Като цяло темпото през първото полувреме бе доста ниско и можеше да приспи зрителите.

Началните минути на втората част по нищо не се различаваха от тези през почти цялото първо полувреме - пълна скука на терена!
Чак в 62-ата минута имаше леко раздвижване, след като Галин Иванов отправи топовен шут от границата на наказателното поле, преминал над напречната греда.
В 70-ата минута Славия имаше добра възможност да отбележи. Галин Иванов напредна мощно през центъра и намери с прецизен пас Славчо Шоколаров. Футболистът на "белите" шутира без подготовка, но Хорхе Броун бе заел добра позиция и неутрализира опасността.
До края на срещата възпитаниците на Пауло Аутуори и Златомир Загорчич не си даваха много зор и по играта личеше, че равенството устройва двата тима.

СЛАВИЯ - ЛУДОГОРЕЦ 0:0

СЛАВИЯ: 1. Петков, 25. Александров, 55. Христов, 23. Узунов, 33. Иванов, 35. Йомов, 19. Велковски, 38. Гамаков, 7. Ангелов, 8. Шоколаров, 10. Карабельов