Финландец ще свири реванша на Лудогорец в ЛЕ, Кабаков получи наряд за Селтик

Финландецът Матиас Гестраниус ще ръководи срещата реванш между българския шампион Лудогорец и грузинския първенец Торпедо Кутаиси от плейофите на Лига Европа.

40-годишният рефер е с голям опит на европейската сцена, като има зад гърба си 54 международни срещи. Последната от тях е между АПОЕЛ Никозия - Апоел Беер Шева (3:1) от третия квалификационен кръг на същия турнир. През 2010 година е свирил при загубата на младежките ни национали от Черна гора с 0:2. Негови помощвици ще са Ян-Петер Аравирта и Мико Алакаре, а двубоят е в четвъртък от 20 часа в Разград. "Орлите" имат предимство 1:0 от първата среща преди седмица.

Междувременно, родният съдия Георги Кабаков получи наряд за друг мач от турнира - Селтик - Судува, който е също в четвъртък, но от 22 часа. Негови помощници ще бъдат Мартин Маргаритов и Диян Вълков, а Станислав Тодоров ще е четвърти съдия.