Бордо е близо до плейофа в Лига Европа след обрат в Украйна

Отборът на Бордо е много близо до класиране за плейофа в Лига Европа, след като постигна голяма победа с 3:1 като гост на украинския Иличивец (Мариупол). Френският тим се наложи да прави обрат, но вече може да гледа доста по-спокойно към реванша на свой терен.

Иличивец взе ранна преднина в мача с гол на Мишньов в 7-ата минута. Тогава при едно центриране топката не бе изчистена добре и Мишньов от воле я прати във вратата за 1:0.

Бордо обаче направи бърз обрат в средата на първата част с две попадения на Гаетан Лаборд. Първо в 33-ата минута нападателят получи страхотен извеждащ пас от Франсоа Камано и с едно докосване насочи кълбото в мрежата за 1:1. След това в 37-ата минута топката бе върната към вратаря на Иличивец, който се засуети и не успя да я обработи добре, а Лаборд бе достатъчно съобразителен, за да притича и да вкара отблизо за 1:2.

В 49-ата минута домакините отново сгрешиха при изнасянето на топката, жирондинци отнеха и организираха бърза контраатака, Орелиен Чуамени получи хубав пас с пета и с прецизен удар в близкия ъгъл оформи крайното 1:3.

Така Бордо има повече от добра турнирна преднина и е малко вероятно да допусне обрат на свой терен, където украинците ще трябва да вкарат три "чисти" гола, за да продължат напред.