Очаквани победи за Цървена звезда и Легия (Варшава)

Цървена звезда победи с 2:0 латвийския Спартакс Юрмала и си осигури участие във втория квалификационен кръг на Шампионската лига. Успехът не дойде никак лесно за сръбския гранд. Още при нулевото равенство преди седмица футболистите на Спартак показаха, имат сили да затруднят "звездашите", а днес бяха близо да се доберат до продължения, но рухнаха в последните десетина минути.

"Мала Маракана" видя много пропуски на Цървена звезда, преди Ел Фарду Бен Набухан да открие резултата в 78-ата минута, когато след корнер топката беше свалена с глава към него и тъмнокожият нападател от около метър нямаше как да сбърка. Три минути по-късно Ненад Кръстичич се разписа с пета и оформи крайното 2:0. В следващия кръг "червено-белите" ще срещнат литовския Судува.

Легия (Варшава) също продължава напред. Полският тим победи с 3:0 на собствен терен Корк Сити. Точни бяха Хосе Канте в 27-ата минута, Мирослав Радович от дузпа в 73-ата и Карлос Лопес в 89-ата.

Първият мач завърши с минимален успех на Легия с 1:0, а днес поляците имаха по-лесна задача. Канте беше точен в средата на първото полувреме след груба грешка на ирландския вратар. Любимецът на феновете Радович удвои от бялата точка четвърт час преди края, а Карлос Лопес сложи точка на спора в 89-ата минута.