Успешен дебют за Славчев, провал за Живко Миланов (резултати от квалификациите в ШЛ)

Българският национал Симеон Славчев направи официален дебют за новия си отбор Карабах. Халфът влезе в началото на второто полувреме при побдата над Олимпия (Любляна) с 1:0 в среща от първия квалификационен кръг на Шампионската лига. Гола за тима от Азербайджан, който през миналия сезон стигна до груповата фаза, отбеляза Уилд-Доналд Герие в 79-ата минута. Съперниците завършиха двубоя в намалени състави след червени картони на Иса Абас и Кара Карайев.

Изненадата на вечерта беше победата на Судува над АПОЕЛ (Никозия) с 3:1. Хеттрик на Риджино Чичилия за 10 минути преди почивката шокира гостите от Кипър, които успяха да върнат само едно попадение чрез Кажу в последната минута, но то може да се окаже с огромна стойност след реванша. Живко Миланов започна като титуляр за АПОЕЛ, но беше сменен в 62-ата минута.

Бившият тим на Станимир Стоилов Астана се наложи с минималното 1:0 над Сутиеска, а със същия резултат Спартак (Търнава) победи Жрински Мостар.

Цървена звезда стигна само до нулево равенство при гостуването си на Спартакс Юрмала. Без голове приключи и срещата между Кукеши и Ла Валета, а исландският Валур изненадващо надви с 1:0 Розенборг.