Родина и Макарова стигнаха 4-и кръг на "Уимбълдън"

Рускините Евгения Родина и Екатерина Макарова се класираха за четвъртия кръг на Откритото първенство на Великобритания по тенис. Родина, която премина през квалификациите и е 120-а в световната ранглиста, победи 10-а поставена Медисън Кийс (САЩ) в оспорван мач със 7:5, 5:7, 6:4 за 2:10 часа.
23-годишната Кийс преодоля пасив от 0:4 по пътя си към успеха във втория сет, но в третата част след 4:4 допусна пробив, който се оказа достатъчен на Родина, за да спечели мача. Американката допусна 48 непредизвикани грешки в мача. Загубата на Кийс, която е финалистка от Откритото първенство на САЩ, означава, че в основната схема на "Уимбълдън" останаха само три от първите 10 поставени.
30-годишната Екатерина Макарова елиминира Луцие Шафаржова (Чехия) с 4:6, 6:4, 6:1 за 1:55 часа. Рускинята направи пробив в десетия гейм на втория сет, а в третата част даде само гейм на чехкинята.
Следващата съперничка на Макарова е италианката Камила Джорджи, която постигна успех над Катерина Синякова (Чехия) с 3:6, 7:6(6), 6:2 за 2:38 часа. Макарова достигна до четвъртфиналите на "Уимбълдън" през 2014 година.