Очаквайте: Balkan Grand Prix 6

Гарет Саутгейт: Не ми хареса представянето на Англия

Селекционерът на Англия Гарет Саутгейт гледа реалистично на играта на своя отбор, въпреки че неговите играчи разбиха Панама с 6:1 и се класираха за осминафиналите на световното първенство. “Като цяло не ми хареса представянето ни. Не ми хареса началото и как допуснахме гол в края, но предполагам, че някои части по средата бяха доста добри”, коментира Саутгейт.

АНГИ

“Знам, че съм много критичен. Просто мисля, че бяхме малко прибързани в начолото. Играхме добре 35-40 минути, но след това второто полувреме бе по-трудно. При 5:0 говорихме за това да вкараме още един гол, за да сме на първо място в групата. Затова допуснатият гол е разочароващ. С оглед на усилията, които всички положиха през последните седмици, е хубаво да се види как играят и как се наслаждават на футбола си.

По отношение на нашата увереност беше важно да вкараме голове. Бяхме опасни и при статични положение, което беше хубаво да се види. Искаме да запазим този ритъм. Сега трябва да помислим с какъв отбор ще излезем срещу Белгия, защото това е възможност за някои играчи, които имат нужда да играят, но освет това искаме да продължим да побеждаваме", сподели още треньорът.