Белгия изригна през второто полувреме и разби Панама с блестящи голове (видео + галерия)

Отборът на Белгия надигра с 3:0 Панама в първия мач от Група “G” на Мондиал 2018 в Русия. Дрис Мертенс даде аванс в резултата на белгийците две минути след почивката с истински шедьовър. В 69-ата минута Ромелу Лукаку с глава бе точен за 2:0, а в 75-ата отново той оформи крайния резултат. По-късно тази вечер Англия играе с Тунис в другиата среща от групата.
Очаквано, “червените дяволи” бяха по-активният отбор и в 7-ата минута стражът на Панама Хайме Пенедо направи отлично спасяване след удар на Дрис Мертенс. В 11-ата минута груба грешка на защитникът на Панама Роман Торес можеше да струва скъпо на тима му. Торес върна топката към вратаря Пенедо, но го направи твърде слабо и Еден Азар успя да я открадне, но не и да порази целта от малък ъгъл.
В 18-ата минута Дрис Мертенс отново застраши противниковата врата, този път след късо изпълнение на корнер, но шутът му от движение бе неточен. Три минути след това белгийците сътвориха нова опасна атака, при която Ромелу Лукаку бе изпреварен от противников бранител пред вратата на Панама.
В заключителните минути на първата част Азар и Мертенс отново не бяха далеч от гол във вратата на Пенедо, но панамците оцеляха.
Второто полувреме започна по най-добрия възможен начин за белгийците. В 47-ата минута Торес изби топката с глава след центриране отдясно, но тя попадна право на крака на Дрис Мертенс и звездата на Наполи Дрис Мертенс с изключително красив шут от въздуха опъна мрежата зад Пенедо - 1:0.
Малко след попадението Кевин де Бройне стреля от фаул и топката мина опасно близодо вратата на Панама, но все пак не попадна в целта.
В 54-ата минута панамците бяха много близо до изравняване на резултата. Те успяха да изненадат отбраната на Белгия с хубав извеждащ пас към Майкъл Мурийо, който се озова сам в наказателното поле на “червените дяволи”, но стражът Тибо Куртоа се намеси блестящо и му попречи да реализира попадение.
В 69-ата минута Ромелу Лукаку бе точен за 2:0 с много хубаво попадение. Нападателят на Манчестър Юнайтед се възползва от прекрасно подаване на Де Бройне и с глава от близко разстояние заби топката във вратата на Панама.
Не закъсня и третото попадение за белгийците, което бе второ за Лукаку в срещата. В 75-ата минута Лукаку получи извеждащ пас от Азар след светкавична контраатака, изскочи очи в очи с Пенедо и майсторски го преодоля.
В минутите до края панамците се опитаха да стигнат до почетен гол, но не съумяха да го сторят. Така футболистите на Роберто Мартинес започнаха отлично на Световното първенство, въпреки че не бяха съвсем убедителни през първото полувреме днес.

БЕЛГИЯ - ПАНАМА 3:0
1:0 Мертенс (47)
2:0 Лукаку (69)
3:0 Лукаку (75)