Не е за вярване! България с тежка загуба от Австралия в София (видео + галерии)

Едва ли някой го е очаквал, но волейболистите на България допуснаха тежка загуба от аутсайдера Австралия с 0:3 (23:25, 23:25, 24:26) пред около 5000 зрители в столичната “Арена Армеец” във втория си мач от турнира в София.
България - Австралия II@@@
Това бе второ поредно поражение за момчетата на Пламен Константинов в София, след като вчера националите допуснаха загуба и от Сърбия с 2:3. Неуспехът е трети за България от 5 мача в Лигата на нациите.
България - Австралия@@@
Утре от 20,00 часа България излиза срещу европейския шампион Русия в третиря си мач от турнира в София.

Пламен Константинов заложи в стартовия състав на няколко нови имена. Георги Братоев започна титуляр на разпределителския пост. Братята Розалин Пенчев и Николай Пенчев бяха двойката посрещачи за България. Илия Петков замени в основния състав капитана Виктор Йосифов, а Владислав Иванов започна като либеро.

Австралийците успяха да поведат при пъровото техническо прекъсване с 8:6. Розалин Пенчев атакува със 100 км в час и България изравни при 10:10. Страхотна блокада на Светослав Гоцев и Георги Братоев направи резултата 13:13. Две поредни точки на австралийски диагонал Линкълн Уилямс, който атакува с лявата ръка - 13:15. Нова успешна атака на Линкълн Уилямс и Австралия поведе с 16:14 при второто техническо прекъсване. “Озитата” дръпнаха с 3 точки при 21:17. Пламен Константинов взе прекъсване за България. Възпитаниците на Марк Лебедев дръпнаха с 23:18 и се приближиха много до успех в първата част. Австралия стигна до геймбол при 24:18. Българските волейболисти спасиха 5 геймбола, но в крайна сметка Австралия спечели първата част с 25:23.
Австралийските волейболисти взеха минимална преднина в началото на втората част. Светослав Гоцев изравни при 5:5 с бърза атака през центъра. Момчетата на Марк Лебедев поведоха с точка при първото техническо прекъсване - 8:7. При 8:10 Валентин Братоев се появи в игра на поста диагонал на разпределителя. Единична блокада на Валентин Братоев изравни резултата при 10:10. “Озитата” поведоха с 14:13, но Николай Пенчев успя да изравни при 14:14. Страхотна единична блокада на Светослав Гоцев изведе България напред при 15:14. Националите поведоха с 16:15 при второто техническо прекъсване. Двубоят продължи равностойно до 20:20. Австралия поведе с 21:20 и Пламен Константинов взе прекъсване за България. При последвалото разиграване Линкълн Уилямс направи резултата 22:20 за Австралия. Атака в аут на Линкълн Уилямс донесе равенство при 23:23. Амрк Лебедев взе прекъсване за Австралия. При последвалото разиграване блокадата на гостите спря атаки на Валентин Братоев и Светослав Гоцев и стигна до геймбол при 24:23. Ас на Пол Сандерсън сложи край на втората част при 25:23 за Австралия.
В началото на третата част Пламен Константинов пусна в игра Тодор Скримов, Виктор Йосифов и върна в състава Николай Учиков. Българските волейболисти стартираха добре в тази част и поведоха със 7:5. При следващото разиграване Георги Братоев стъпи на крака на австралийски волейболист след приземяване от блокада и падна на земята превивайки се от болка, след като изкълчи глезен.

Разпределителят на България бе изведен от игрището от своите съотборници.

Георги Сеганов замени Георги Братоев. Успешна атака на Николай Учиков и 8:6 за България при първото техническо прекъсване. Два поредни аса на Тодор Скримов доведоха до 16:13 при второто техническо прекъсване. Ас на капитана Виктор Йосифов направи резултата 18:15. Марк Лебедев взе прекъсване за Австралия. Великолепно изпълнен техничен пайп на Тодор Скримов направи резултата 19:16. България поведе с 20:17. Атака на Пол Сандерсън по блокадата намали разликата на 2 точки при 18:20. Пламен Константинов взе прекъсване за България. Първа точка на влезлия като резерва Алекс Грозданов - 21:19.  Виктор Йосифов атакува остро в центъра за 22:20. България стигна до геймбол при 24:22. Австралия спаси първия геймбол, а след това и втория и изравни при 24:24. Австралия стигна до мачбол при 25:24. Николай Учикова атакува в аут и Австралия загуби третата част с 26:24 и мача с 0:3 гейма.
Най-резултатен за тимът ни стана Николай Учиков, който отбеляза 11 точки. 10 реализира Николай Пенчев, а Тодор Скримов добави 6 точки.
За победителите Линкълн  Уилямс стана топреализатор с 13 точки.
БЪЛГАРИЯ: Георги Братоев 1, Николай Учиков 11, Розалин Пенчев 3, Николай Пенчев 10, Илия Петков 1, Светослав Гоцев 4 - Владислав Иванов-либеро (Тодор Скримов 6, Виктор Йосифов 3, Валентин Братоев 3, Георги Сеганов, Алекс Грозданов)
Старши треньор: ПЛАМЕН КОНСТАНТИНОВ
АВСТРАЛИЯ: Харисън Пийкок 2, Линкълн Уилямс 13, Люк Смит 8, Пол Сандерсън 9, Трент О'Деа 7, Бо Грейъм 6 - Люк Пери-либеро (Макс Стейпълс, Ричард Джерард-либеро)
Старши-треньор: МАРК ЛЕБЕДЕВ.

СНИМКИ: ЕМОНА ЦОНЧЕВА, SPORTAL.BG

СНИМКИ: ВЛАДИМИР ИВАНОВ, SPORTAL.BG