Австралия разказа играта и на Италия (видео + снимки)

Волейболистите на Австралия вече съвсем не са аутсайдери в света, както ги смятаха всички до съвсем скоро. Възпитаниците на Марк Лебедев, които преди 2 седмица шокираха България с победа насред София с 3:0, разказаха играта и на другата страна домакин на Мондиал 2018 - Италия. Австралийските волейболисти сразиха и олимпийските вицешампиони от Рио 2016 от Италия с 3:1 (27:25, 18:25, 25:19, 25:23) на турнира в Сеул и записаха 5-а победа от началото на Лигат ана нациите.

Волейболистите на Марк Лебедев започнаха трудно срещата, като въпреки това измъкнаха първия гейм. Във втората част австралийците дадоха възможност да съперника да изравни, но впоследствие демонстрираха стабилна игра и спечелиха мача. Така добавиха в актива си нови 3 точки и вече са на 10-то място с 15 точки (5 победи, 7 поражения). "Адзурите" са 6-и с 21 точки (7 успеха, 5 загуби). Топреализатор бе Томас Хоуджс с 20 точки (1 ас, 2 блока, 43% ефективност в атака), а Люк Смит (1 ас, 52% ефективност в атака).

За Италия Габриеле Маруоти завърши с 16 точки (1 ас, 1 блок, 42% ефективност в атака), а Симоне Анцани добави още 13 точки (1 ас, 6 блока, 60% ефективност в атака). Следващата седмица Австралия е домакин на последния от серията турнири, като ще се изправи срещу Аржентина, Бразлия и Полша в двубои от група 17. Италианците пък приемат срещите от група 20, където техни съперници ще бъдат Франция, Русия и САЩ.

ИТАЛИЯ - АВСТРАЛИЯ 1:3 (25:27, 25:18, 19:25, 23:25)