Краснодар не показа милост срещу Арсенал (видео)

Краснодар победи с убедителното 3:0 Арсенал (Тула) и вече е само на 2 точки зад водача в Премиер лигата Зенит преди двубоя на питерци срещу Ростов. Вандерсон откри резултата в 40-ата минута, а през второто полувреме се разписаха младите надежди на "биковете" Иван Игнатиев и Магомед-Шапи Сулейманов.

Георги Костадинов игра цял мач за Арсенал. Дебют начело на тима от Тула направи Игор Черевченко, заменил на треньорския пост Олег Кононов,
Краснодар беше без шведския национал Виктор Клаесон, който се върна с контузия след победата над Русия в Лигата на нациите. "Биковете" бързо взеха инициативата и направиха няколко пропуска. До почивката Арсенал организира само една опасна атака, но Резиуан Мирзов стреля неточно.

В 40-ата минута Маурисио Перейра подаде на Сергей Петров, той центрира към Вандерсон и бразилецът откри резултата. Малко след началото на втората част Лука Джорджевич можеше да изравни, а в ответната атака Ари изведе Игнатиев, който хладнокръвно вкара за 2:0.
До края за домакините беше лесно. Пропуските пред вратата на Михаил Левашов следваха един след друг, но феновете видяха и трети гол. Негов автор стана Сулейманов в 76-ата минута след поредната хубава комбинация на футболистите в зелено.

Краснодар събра 29 точки и е на второ място в класирането, а Арсенал заема 11-а позиция с актив от 17 точки.