Левски пречупи ЦСКА пред препълнена зала и стъпи на волейболния връх в България - на живо от зала "Левски София" с отзивите и награждаването

Блестящо тактическо решение на Куман превърна Ван Дайк в герой за Холандия

Блестящо тактическо решение на селекционера на Холандия Роналд Куман е помогнало на “лалетата” да се доберат до равенство 2:2 с Германия в мача между двата тима в Лигата на нациите вчера. Пет минути преди края на срещата “оранжевите” изоставаха с 0:2, като им трябваше равенство, за да спечелят групата си в елитната Лига “А”. С голове на Куинси Промес (85) и Вирджил ван Дайк (90+1) холандците успяха да се преборят за търсения от тях резултат.

Похвали обаче заслужава не само централният защитник на Ливърпул Ван Дайк, но и селекционерът Куман. Легендарният бивш бранител на Барселона е дал указания на Ван Дайк да играе като нападател в заключителните минути, става ясно от снимка, показваща листче със схемата на игра на трикратните финалисти на световни първенства.
На снимката ясно се вижда, че Ван Дайк е поставен от Куман в атака, а не в отбрана, което в крайна сметка се отплати на гостите и в първата минута на добавеното време именно капитанът на Холандия се превърна в герой за тима си.