Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16)

Реал Сосиедад и Севиля не направиха очаквания спектакъл

Отборите на Реал Сосиедад и Севиля завършиха 0:0 в двубой от 11-ия кръг на Ла Лига. Тимът на Пабло Мачин остана на четири точки от лидера Барселона, делейки втората позиция с Атлетико Мадрид и Алавес. Баските са едва 13-и.
Първото полувреме не предложи достатъчно интригуващи ситуации пред двете врати. В седмата минута Ариц Елустондо центрира и Хуанми не нанесе точен удар с глава. В 23-ата Луис Муриел отбеляза, но при вдигнат флаг на засада. Съдията изчака консултация с видеореферите, за да се убеди в наличието на засада. В 36-ата Евер Банега отправи мощен удар от 22 метра, при който вратарят Мигел Анхел Моя изби с една ръка. Аднан Янузай на няколко пъти пробва нестандартни неща за състава на “чури урдин”, но без успех.
В 55-ата капитанът на андалуския тим Хесус Навас прати топката близко покрай гредата след много добра контра. В 74-ата Сандро Рамирес се озова сам срещу вратаря, но сам заби крак в земята в опит да шутира. В 88-ата “бяло-червените” от Нервион развиха чудесна контра, Банега видя непокрития Роке Меса, който обаче стреля неточно. В крайна сметка срещата завърши без попадения.