Тъмнокожото дуо в атака върна Гладбах на пътя за ШЛ (видео)

След нов силен мач на нападателите Маркюс Тюрам и Аласан Плеа тимът на Борусия (Мьонхенгладбах) показа мощ и срази Унион (Берлин) с 4:1 на свой терен в сблъсък от 29-ия кръг на Бундеслигата. Успехът върна отбора на трето място, а и подобри головата му разлика. Както изглежда, един измежду Борусия (Дортмунд), Гладбах, Байер (Леверкузен) и РБ (Лайпциг) няма да се класира за Шампионската лига.

Два гола за отбора от “Борусия Парк” реализира Тюрам, а по веднъж точни бяха младата надежда Флориан Нойхаус и Плеа, отличил се днес и с две асистенции. Унион единствено върна за кратко интригата с попадение на Себастиан Андерсон за 1:2 в началото на второто полувреме, но шансовете на гостите се изпариха 9 минути по-късно.
Марко Розе излезе с подчертано офанзивна схема с присъствието на Маркюс Тюрам, Ларс Щиндъл и Аласан Плеа. Заради множество контузии на пейката на Гладбах имаше четирима юноши без нито един двубой за първия тим в елита.

Унион изглеждаше сигурен за мястото си в групата, но след поредица от слаби резултати вече е само на 4 точки от опасната зона. Днес столичани заложиха на най-добрите си футболисти начело с голмайстора Себастиан Андерсон.

"Жребците" започнаха уверено и подложиха съперника на натиск. Няколко центрирания в наказателното поле не дадоха резултат, но най-опасен се оказа един шут на Флориан Нойхаус почти от центъра в 13-ата минута. Тогава халфът за малко да се възползва от излизането напред на Рафал Гикиевич, но вратарят успя да се върне назад и да улови.
В следващите три минути полският страж направи още две много ключови спасявания.
Секунди след това обаче нищо не можеше да спаси гостите, след като удар на Нойхаус се отби в дясната греда и премина голлинията - 1:0.
Нойхаус блесна и в 28-ата минута, но пред собствената си врата, където успя да попречи на устремилия се към гола Андерсон.
Моментното "събуждане" на Унион скоро отмина и Борусия пак си върна инициативата. Така в 41-вата минута преднината на отбора беше удвоена, след като Плеа центрира към Тюрам и той реализира с глава - 2:0.
Втората част започна с бързо попадение на берлинчани. В 50-ата точен беше Себастиан Андерсон.
В 53-ата Патрик Херман задмина стража на Унион, но след това не успя да уцели вратата.
Гладбах все пак си възстанови добрия аванс, след като в 59-ата Тюрам пак беше точен след нова асистенция на Плеа.
След две голови подавания дойде ред и Плеа да вкара. Това се случи в 81-вата минута, когато той се възползва от пас на Рами Бенсебаини.