Литекс приключи по класически начин годината

Отборът на Литекс приключи по класически начин годината. В двубой от последния, XVII кръг във Втора професионална лига “оранжевите” победиха с класическото 3:0 Поморие. Футболистите на Живко Желев имаха нужда от повече от час игра, за да намерят път към мрежата на поморийци.

Автор на първото попадение край Покрития мост стана Добромир Бонев, който се разписа в 63-ата минута. Две по-късно играчите на Радослав Боянов останаха с човек по-малко, след като за втори жълт, респективно червен картон Георги Петков бе изгонен от игра.

Въпреки че имаха числено предимство и гол преднина, ловчанлии успяха да “затворят” мача чак в 88-ата минута. Втори гол във вратата на Поморие реализира Илиян Капитанов. Малко преди да прозвучи последният съдийски сигнал, Кристиян Тафраджийски оформи класиката.

С победата Литекс събра 25 точки и измести Поморие от петата позиция. Тимът от родното Черноморие пък остава шести, с точка по-малко.