Монтана пак тресна Локо (Сф), "железничарите" с нов провал в "Надежда" (галерия)

Отборът на Монтана удари Локомотив (София) в дербито от последния за тази есен кръг на Втора лига. На стадион "Локомотив" гостите спечелиха с 1:0 и завършват годината на второ място в класирането. Единственото попадение реализира Сергей Георгиев, който се разписа в 42-ата минута. Така "сините" са единственият тим, който няма поражение през този сезон в шампионата, но въпреки това изостава на 7 точки от лидера Царско село.
Успехът е пети пореден за тима на Ферарио Спасов в първенството и втори над "червено-черните" през тази кампания. Момчетата на Ангел Колев пък завършват една тежка година, която ги видя да изпуснат билета за Първа лига в последната секунда през лятото, с трета поредна загуба. Поражението от монтанци е общо шесто за столичани, които ще зимуват на десето място с едва 19 точки.
Интересното е, че клубът от "Надежда" отстъпи всичките си четири домакинства от първите четири състава в класирането - Царско село, Монтана, Арда и ЦСКА 1948. Освен това "железничарите" не успяха да се разпишат нито веднъж срещу тях, като именно головата немощ е най-големият проблем на Локомотив. Четирикратните шампиони на България завършват годината с едва 10 отбелязани гола от 17 мача, като единствено последният Добруджа има по-слаб показател от цялата група. Тимът от Добрич, който няма амбициите на Локомотив, има седем вкарани гола след завръщането си сред професионалистите.
Първото полувреме беше в полза на Монтана и напълно заслужено завърши с предимство за гостите. Първо Атанас Илиев удари дясната греда, останал очи в очи с Александър Любенов, след като получи подарък от защитата на домакините, която му подаде топката. Таранът обаче пропусна. Най-върлите фенове на "червено-черните" напомниха с различни транспаранти за Никола Котков, като протестираха и срещу съдийството, което определено ощети много клуба през тази есен. "Железните бригади" дори наблюдаваха мача от Сектор "В", където седяха преди години.
Атанас Илиев проби отдясно в 42-ата минута, топката рикошира в Емил Виячки и попадна в Сергей Георгиев, а той от малък ъгъл прати топката в мрежата на Любенов. Голът беше негов четвърти за този сезон, като изравни постижението си от миналата година, но тогава имаше нужда от 22 мача, а сега стори това в 17 двубоя.

След почивката Монтана пропиля няколко възможности да удвои. Първо Николай Цветков пропусна да накаже своя бивш отбор, като също получи топката от противников играч. Останал сам срещу Любенов обаче вратарят показа страхотен рефлекс. Три минути след това Цветков отново остана очи в очи със стража, но този път стреля в аут.
В 68-ата минута Цветков стреля, Любенов не се намеси добре, топката тръгна към вратата, но този път той с отличен плонж се хвърли и изби пред голлинията.

От следващата минута Локомотив заигра по-добре, но нямаше късмет да изравни. Резервата Георги Нетов стреля, но фантастично спасяване на Ивайло Василев остави преднината на гостите. Изстрел на
Контохристос от фаул мина покрай гредата, а гръцкият футболист нацели и гредата в 81-ата минута с бомбен шут.
Локомотивци натискаха, но разчитаха предимно на центрирания и далечни изстрели, като липсваше креативност в атака.

Монтана успя да удържи преднината си и да запише 11-та победа, завършвайки годината с 39 точки. Локомотив пък остана само с 4 победи и 7 равенства.

ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) - МОНТАНА 0:1

0:1 Георгиев (42)