Арда мина на ходом през Радомир (галерия)

Един от големите фаворити за промоция в Първа професионална лига тази есен - Арда (Кърджали), мина на ходом през Радомир. Футболистите на Стойчо Стоев надиграха с 3:1 Струмска слава в двубой от последния, XVII кръг тази есен и изпратиха по много приятен начин годината.

79 Струмска слава - Арда

След нулево първо полувреме тон за изразителния успех на кърджалийци даде Димитър Законов, който откри резултата в 52-ата минута. В 61-ата Ахмед Осман удвои, а четвърт час преди края Венцислав Христов оформи класиката. В последната, 90-ата минута домакините стигнаха до почетно попадение, след като Ерай Карадайъ си реализира автогол.

С победата Арда събра 31 точки и запази третата си позиция и дистанцията до втория Монтана. Нещо повече, момчетата на Стойчо Стоев дръпнаха с две точки на ЦСКА 1948, който се издъни при визитата си на Черноморец (Балчик) - 0:0. Струмска слава остава на 11-та позиция с 19 точки.