Сасуоло срещу Наполи за Купата след успех над Катания

Отборът на Сасуоло се поизмъчи с третодивизионния Катания в среща от 1/16-финалите за Купата на Италия и в следващата фаза ще се изправи срещу водения от Карло Анчелоти отбор на Наполи. Днес тимът на Де Дзерби се наложи с 2:1 над сицилианския тим.
Треньорът на Сасуоло Де Дзерби остави на пейката Кума Бабакар и Доменико Берарди , като даде шанс на Алесандро Матри да поведе атаката на тима. Той бе подпомаган по крилата от Марчело Трота и Енрико Бриньола. След по-доброто начало на отбора от Сицилия Сасуоло стигна до гол чрез Матри. Нападателят вкара в 14-ата минута, възползвайки се от грешка на Силвестри. Матри отне топката от бранителя, след което се устреми към вратата и останал очи в очи с Писери, не сгреши. Голът не стъписа гостите от Катания, които върнаха гола в 41-ата минута с попадение на Барайе.
През второто полувреме гостите можеха и да поведат в резултата, но изстрел на Бродич в гредата попречи това да се случи. В самия край на срещата Сасуоло стигна до втори гол, отбелязан от юношата на Милан Мануел Локатели. Полузащитникът вкара първия си гол с екипа на „неровердите“ след добра асистенция на Алесандро Матри.