Страхотен мач за Новара прати тима срещу Лацио за Купата

Тимът на Новара изживя своя щастлив миг, класирайки се на 1/8-финалите на турнира за Купата на Италия. Футболистите на домакините направиха страхотен двубой срещу Пиза, побеждавайки с 3:2. Двата третодивизионни клуба търсеха победата, с която да заличат негативното си представяне до момента в първенството. В последните 8 срещи отборът на Новара бе постигнал едва една победа. Тосканци пък бяха спечелили едва 5 точки в последните си шест срещи. Именно те поведоха в резултата с гол на Микеле Маркони в 16-ата минута.
Последва обрат за домакините, като първо Диего Пералта в 22-ата минута, а след това и Давиде Бове бяха точни. В 72-ата минута Франческо Лизи отбеляза прекрасен гол с десния крак и възстанови равенството. В самия край на срещата, когато всички очакваха двубоят да влезе в продължения, Якопо Манкони получи добро подаване от Бианки и с още по-добър завършек подпечата билета на Новара към 1/8-финалите на турнира, където отборът ще пътува за Рим, за да се изправи срещу Лацио.