Фортуна сложи край на черната серия с гръмка победа срещу Херта

Тимът на Фортуна (Дюселдорф) сложи край на серията си от 6 поредни загуби в Бундеслигата с убедителна победа с 4:1 срещу Херта (Берлин). Срещата беше от 11-ия кръг на германската първенство.

Задачата на домакините бе улеснена от червения картон, който получи Максимилиан Мителщет от състава на столичани в края на първата част. В 41-ата минута Мителщет трябваше да поеме преждевременно към съблекалнята заради втори жълт картон.

Това се оказа решаващо и след почивката домакините се разправиха с десетимата футболисти на Херта. Пет минути след паузата Такаши Усами опъна мрежата зад Руне Йорщайн с мощен шут с левия крак, след като получи топката в наказателното поле на столичани. В 63-ата минута Роувен Хенингс бе точен за 2:0, след като бе оставен сам във вратарското поле и просто подложи крак за един от най-лесните голове в кариерата си.

В 84-ата минута резервата Бенито Раман направи резултата 3:0 броени секунди след появата си на терена. Две минути преди края друга резерва - Дейви Зелке, отбеляза почетния гол за Херта, а във втората минута на добавеното време Раман оформи крайния резултат с второто си попадение в двубоя.

Фортуна заема предпоследното 17-о място в класирането с вече 8 точки, а Херта е на осма позиция с 16 точки, като берлинчани вече в 5 поредни мача в Бундеслигата нямат победа.