Вижте какво предстои на рали Дакар днес

След "загрявката" с първата състезателна отсечка на рали Дакар, вторият етап днес ще бъде същинско офроуд приключение от 552 километра, 342, от които – състезателни. Втората фаза от рали маратона позволява създаването на по-големи разлики във времената, особено в категорията при автомобилите, които ще стартират първи и за разлика от вчера, няма да може да използват следите от мотоциклетистите, което ще бъде и основен тест за навигаторите.

Победителят от първия етап – катарецът Насър Ал-Атия (Toyota) ще се опита да затвърди преднината си, но днес той ще е нагърбен с тежката задача да стартира първи и ще усети напрежението от втория зад себе си – миналогодишният победител Карлос Сайнц (Mini).

При моторите първи ще тръгне пилотът на Honda Хоан Бареда, който финишира втори през 2018-а и търси реванш.

Вторият ден на рали Дакар ще отведе състезателите от Писко до следващия бивак в Сан Хуан де Маркона, като междувременно те ще се борят с най-големите дюни на пустинята Ика.