Вихър удари Янтра в голово шоу

Четвъртият в Северозападната Трета лига – Вихър (Славяново) победи втория Янтра (Габрово) с 4:3 в контрола, играна в Царева ливада. Срещата започна с гол още в началните секунди на Тодор Чирпанов, възползвал се от центриране на съотборник и грешка на защитника Николай Иванов. След това Евгени Систов пропусна да изравни – веднъж озовал се сам на няколко метра пред празната врата, а в другия случай не успя да надиграе габровския страж. След почивката славяновския тим доминираше тотално и за 20 минути вкара четири гола.

Само за 3 минути Константин Генков се разписа два пъти. В 47-ата бе повален в наказателното поле и реализира дузпата. В 50-ата пък завърши с попадение отлична комбинация с Йоан Петков. Малко след това Систов направи 3:1 с глава след ювелирен пас на Любомир Борисов. В 65-ата пак Систов бе точен след двойно подаване с Петков. Последният отправи два опасни удара, след които топката облиза гредите. Иван Иванов пък не успя да вкара отблизо. Последваха доста смени в състава на Вихър. В последните десетина минути габровци натиснаха.

Искрен Писаров реализира дузпа, отсъдена за игра с ръка на Светослав Кръстев. Два опасни удара спаси вратарят на Вихър Светлин Линев. Секунди преди края страничният рефер вдигна засада, но главният отсъди фаул за Янтра. Той бе изпълнен бързо и Християн Кожухаров фиксира окончателното 4:3.