Арсенал вкара два гола за 3 минути и спечели групата си (видео)

Два късни гола в разстояние на три минути, дело на Александре Лаказет и Букайо Сака, донесоха на Арсенал равенство 2:2 при визитата на Стандард (Лиеж) в последен мач от група "F" на Лига Европа. По този начин "топчиите" завършиха на първо място в класирането с 11 точки. На втората позиция остана Айнтрахт (Франкфурт), който събра 9 точки, а Стандард финишира с актив от 8 точки и отпадна.

Арсенал не успя да си осигури класирането още в миналия кръг, когато допусна домакинско поражение от Айнтрахт. Въпреки това, "топчиите" държаха съдбата си в собствени ръце и рискуваха да отпаднат само при загуба с пет или повече гола разлика. Естествено, това трудно можеше да се случи и временният мениджър Фредрик Люнгберг си позволи да даде почивка на почти всички титуляри. От по-опитните футболисти сред стартовите 11 бяха само Давид Луис, Сократис и Александре Лаказет.

Стандард не беше губил нито веднъж в последните си 10 домакинства в турнира и започна по-силно. Белгийците действаха разкрепостепено и се надяваха да зарадват феновете с с победа. В 12-ата минута Мехди Карсела-Гонсалес имаше шанс да открие резултата, но стреля право в ръцете на Емилиано Мартинес. В ответната атака Смит Роу беше изведен на добра позиция, но не успя да преодолее Арно Бодар.

В средата на полувремето Букайо Сака също беше близо до гола, но вратарят на Стандард спаси. В 32-ата минута Сака пропусна още веднъж.В началото на втората част домакините поведоха с гол на Самуел Бастиен. Неговият удар рикошира от Сократис и заблуди вратаря на Арсенал - 1:0. В 69-ата минута Джоузеф Уилок сгреши и Селим Амала вкара втори гол за Стандард.

Арсенал обаче се активизира в края на мача и набързо стигна до равенството. В 79-ата минута Сака центрира отляво и Лаказет се разписа с глава отблизо. В 81-ата самият Сака беше точен за 2:2 след комбинация с Габриел Мартинели. Мачът завърши при този резултат, което беше напълно достатъчно на английският тим, за да завърши като победител в групата.В другата среща Айнтрахт изненадващо загуби на собствен терен от Витория (Гимараеш) с 2:3. Загубата не попречи на германския тим да се класира за 1/16-финалите, а португалците постигнаха първа победа в групата, но въпреки това останаха на последно място.

Рочиня откри за гостите в 8-ата минута, но още до почивката Дани да Коща (31') и Дайчи Камада (38') обърнаха нещата в полза на Айнтрахт. През второто полувреме домакините видимо подцениха съперника и бяха наказани. В 85-ата минута Али Мохамед се разписа за 2:2, а в 87-ата Маркъс Едуардс донесе престижния успех на тима от Гимараеш.