Тъмните облаци над Емери се сгъстяват след нов провал (видео)

Арсенал имаше нужда от равенство у дома срещу Айнтрахт (Франкфурт), за да си гарантира класиране за пролетната фаза на Лига Европа, но загуби с 1:2 и усложни задачата си. Пиер-Емерик Обамеянг откри резултата за "топчиите" в края на първото полувреме, но след почивката те бяха наказани за многото си пропуски. Два гола на японеца Дайчи Камада донесоха победата на Айнтрахт и оставиха Арсенал без успех в седми пореден мач, което със сигурност ще доведе до нова порция критики по адрес на Унай Емери.

В другия мач в група "F" Витория (Гимараеш) и Стандард (Лиеж) завършиха 1:1. По този начин Арсенал остана начело в подреждането с 10 точки, втори е Айнтрахт с 9, а Стандард има 7. В последния кръг белгийците приемат Арсенал и на теория имат шансове да продължат напред, но те са минимални заради разгромната загуба с 0:4 в Лондон.

Голямата новина в състава на Арсенал беше завръщането в състава на Гранит Джака, който изпадна в немилост, след като обиди феновете при смяната си в мача срещу Кристъл Палас (2:2) на 27 октомври. До швейцарския национал в средата на терена действаха Джоузеф Уилък, Киърън Тиърни и Калъм Чеймбърс, а в предни позиции започнаха Пиер-Емерик Обамеянг, Габриел Мартинели и Букайо Сака.

Старши треньорът на Айнтрахт Адолф Хютер пусна в атака португалското дуо Андре Силва и Гонсало Пасиенсия, а Филип Костич и Дани да Коща играеха по двата фланга.Арсенал можеше да поведе в 11-ата минута след прецизно центриране на Сака от аутлинията, но ударът на Обамеянг беше неточен. Не след дълго шанс се откри и пред Мартинели, но Фредерик Рьонов спаси. Стражът на Айнтрахт имаше важна намеса и в 29-ата минута след изстрел на Сака. Давид Луис пък се контузи и трябваше да бъде заменен. На мястото на бразилеца влезе Матео Гендузи.

Арсенал продължи да търси гола, а гостите не затрудниха нито веднъж до почивката Емилиано Мартинес. В добавеното време на първата част Мартинели проби и центрира, Сака пропусна за Обамеянг и той откри резултата. Рьонов докосна топката, а тя се отби и от напречната греда, преди да спре в мрежата.В началото на втората част Чеймбърс се размина с втори гол за "топчиите". Айнтрахт погледна по-смело напред и изравни в 55-ата минута с красив гол на Камада, който получи пас от Да Коща и с много майсторски удар изненада Мартинес.

След час игра Емери пусна на терена и Месут Йозил, но домакините вече действаха твърде разконцентрирано. В 63-ата минута Костич пропусна да направи обрата факт, но това стори отново Камада секунди по-късно.

До края Арсенал не направи нищо в офанзивен план и за пореден път показа неувереност при лош развой на мача. Въпреки това, "топчиите" ще се класират напред, освен ако не загубят с 5 гола разлика гостуването си на Стандард. Айнтрахт пък трябва да спечели срещу аутсайдера в групата Витория у дома, за да продължи към фазата на елиминациите.