Ботев (Пловдив) изхвърли Славия от Купата на България (видео+галерия)

Oтборът на Ботев (Пловдив) се класира на четвъртфиналите за Купата на България. "Канарчетата" постигнаха труден успех с 2:1 над Славия в София. В герой за гостите се превърна Тодор Неделев, който вкара и двете попадения във вратата на Георги Георгиев. Точен за "белите" бе Калоян Кръстев.

Срещата започна мечтано за гостите. Още в 3-ата минута Тодор Неделев се разписа в мрежата на "белите". Костадин Ничев намери отлично Лазар Марин на левия фланг, който подаде към Неделев, а националът на България не пропусна да накаже Георги Георгиев.

В 13-ата минута Димитър Велковски отправи удар от далечна дистанция, но Янко Георгиев се справи със ситуацията.

В 27-ата минута "жълто-черните" стигнаха до второ попадение. Филип Филипов направи пробив отдясно, след което намери Шопов, който пък изведе отлично Тодор Неделев, а звездата на Ботев не пропусна да вкара своя втори гол в сблъсъка.

В 43-ата минута Неделев бе близо до своя хеттрик, но халфът на "канарчетата" стреля право в тялото на стража на домакините.

В 49-ата минута Георги Йомов получи отличен пас. Атакуващият играч на Славия шутира от малък ъгъл, но в последния момент бранител на Ботев се намеси и изби в ъглов удар.

В 61-ата минута "белите" намалиха резултата. В автор на попадението се превърна резервата Калоян Кръстев, който от близка дистанция прати коженото кълбо в мрежата на Янко Георгиев.

В 81-ата минута играчите на Златомир Загорчич направиха страхотна комбинация, която завърши с удар с глава на Калоян Кръстев, но вратарят на Ботев успя да улови топката.

В 89-ата минута Петър Патев бе много близо до изравнителния гол в срещата. Бранителят бе най-съобразителен в наказателното поле на Ботев и от близка дистанция шутира, но топката профуча на сантиметри от целта.

В последните секунди на срещата Емил Виячки се разписа в мрежата на гостите, но страничният съдия правилно отмени попадението, тъй като бранителят бе в засада. Това бе и последната интересна ситуация.

СЛАВИЯ - БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 1:2

0:1 Неделев (3)
0:2 Неделев (27)
1:2 Кръстев (61)