Шумен 2007 открадна точка от Бенковски (Бяла)

Футболистите на Шумен 2007 се завърнаха с точка от гостуването на Бенковски (Бяла). Двубоят бе от поредния ХIV-и кръг на Трета лига – Североизток и се игра на градския стадион в Бяла пред около стотина зрители. „Воеводите“ взеха голово предимство още в първото полувреме с гола на Огнян Брайнов, реализиран в 30-ата минута. Защитник на гостите, при изнасяне на топката, се подхлъзна и позволи нападателят на Бенковски (Бяла) да открадне топката и от близко разстояние да простреля вратата на Калин Младенов – 1:0. В началото на втората част шуменци се настаниха трайно в половината на домакините.

При една от поредните атаки към вратата на Александър Ангелов бързоногият нападател на гостите Едис Ибрахим надбяга бранителите и в 50-ата минута възстанови равенството. Десетина минути след това многоходова атака на гостите завърши с нов гол. Негов автор стана Христо Станчев, реализирал за 1:2. Това вдигна на щурм беленските „воеводи“, които все пак се добраха до равенство в 85-ата минута с гола на Илия Ковачганев. Секунди преди последния съдийски сигнал на Ивайло Недялков от Добрич домакините удариха греда, а това беше големият им шанс за пълен успех в двубоя.