Какво е настроението в националния отбор по ръгби на България преди сблъсъка със Сърбия

Габигол вече е в историята на Фламенго, грандът държи титлата в ръцете си

Бразилският нападател на Фламенго Габриел Барбоса влезе в историята, след като отново беше главно действащо лице за тима си. Голмайсторът донесе победата с 1:0 над Гремио в Порто Алегре от 33-ия кръг на Серия "А". Освен това той получи червен картон в 79-ата минута, провокира феновете на "трикольор" на излизане, след което подари фланелката си на едно от децата с екипа на домакините в тунела, което изпадна в екстаз.

Преотстъпеният от Интер футболист беше точен от дузпа в 37-ата минута, а десет минути преди края беше пратен под душовете, тъй като иронизира рефера Рафаел Клаус, ръкопляскайки му за получен жълт картон. Това негово действие му костваше моментално и втори картон.

При напускането на терена Габигол беше мощно освиркван от феновете на домакините, а той подигравателно им показа с петте пръста на едната си ръкъа, визирайки разгромната победа на Фламенго над Гремио в полуфинала реванш на Копа Либертадорес преди три седмици. Именно това беше и последната срещата на бразилците преди големия финал с Ривър Плейт в Лима тази събота.

Попадението му пък е рекордно 22-ро за "червено-черните" през този сезон в шампионата. С него Габигол подобри постижението на Зико - 21 гола през 1980 г. и 1982 г., които изведоха Фла до титлата, а един от най-великите бразилци два пъти до голмайсторския приз при първите две титли на Фламенго. 23-годишният Габигол е водач при стрелците в шампионата, като има четири попадения преднина пред своя съотборник Бурно Енрике (18).

Фламенго, който има четири мача до края на сезона, води с 13 точки пред актуалния шампион Палмейрас. "Зелените" обаче имат пет двубоя, но при евентуална грешка от тяхна страна, Фла ще стане първенец на Бразилия за шести път в своята история, както и за първи от 2009 година, когато Адриано стана голмайстор с 19 гола.

Габриел Барбоса има вече 38 гола през тази година в 53 мача за "червено-черните" и може да стане първият играч голмайстор на първенството в две поредни години с два различни тима. През миналата кампания той спечели приза при голмайсторите с екипа на Сантос - 18 попадения.

Освен това Габигол иска да остави името си в историята на Фламенго със златен дубъл - титла на Бразилия и Южна Америка. Играчите на Жорже Жесус мечтаят освен за първа титла от 10 години, за трона на континента, на който клубът се е изкачвал единствено през златната 1981 година.

Интересното е, че Габигол бе център на внимание и през миналия уикенд в Бразилия, когато изравни рекорда на Зико при успеха с 3:1 Баия. Тогава той даде две асистенции, изравни рекорда на легендата и целуна по главата местен репортер, който беше зад вратата на гостите на "Маракана". След този кръг Фламенго, който през седмицата завърши 4:4 с Вашку да Гама в изтеглен мач от следващия кръг, има 81 точки. Палмейрас е с актив от 68 точки, а Гремио остана на четвърто място с 56 точки.